Aktuální zprávy

16.9.2018 Rozhovor: Realizace Šantovka Tower by byla dokladem selhání městské samosprávy

Rozhovor s architektem Davidem Helcelem z iniciativy Občané proti Šantovka Tower, která vznikla za účelem ochránit historické hodnoty Olomouce před plánovanou výškovou budovou Šantovka Tower. Po šesti letech sporů se zdá, že investor svůj záměr prosadí v nové verzi. David Helcel nám odpověděl na několik otázek.

4.9.2018 Střílení krkavců není veřejným zájmem

Myslivecký spolek Vinary požádal počátkem prázdnin o výjimku na odstřel krkavců na Přerovsku u obce Vinary. Záměr odstřelu ale byl podle názoru Hnutí DUHA Olomouc v rozporu se zákonem o ochraně přírody a krajiny, a proto společně s Moravským ornitologickým spolkem podali proti vydání výjimky námitky. Ty byly Krajským úřadem akceptovány a krkavec se tak střílet nebude.

31.8.2018 Výběrové řízení - koordinátor Jeseníky

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici Koordinátora monitoringu v Jeseníkách. Více na http://olomouc.hnutiduha.cz/vyberova-rizeni/

24.7.2018 Výběrové řízení na Ekoporadce

Přihlášky na email do 15.srpna - zástup za MD.

7.6.2018 „Chceme obnovit Tvarůžkovou cestu i s alejí“ říkají Olomoučané i Hněvotíňáci

Neředínský horizont a Hněvotín, kde se po více jak 300 let vyráběly tvarůžky v počtech tisíců kusů ročně – víte, co je spojuje? Tvarůžková cesta. K ní se vydalo asi 50 účastníků vycházky z Neředína k aleji směrem na Hněvotín. Účastníci nejvíce ocenili poklidné prostředí zeleně na Neředínském horizontu, veřejný třešňový sad a obdivovali staré topoly v aleji mezi Neředínem a Hněvotínem.

14.3.2018 I v parku můžete potkat ,,nosorožce“

Město Olomouc po dlouhé době přistupuje k rekonstrukci historických olomouckých parků. Rekonstrukci společně připravují nejen zahradní architekti a zástupci města, ale i skupina biologů pod hlavičkou Hnutí DUHA Olomouc.

23.11.2017 Obyvatelé Šternberka nechtějí depolymerizační linku u sídliště

Při veřejném pojednání ve Šternberku se místní obyvatelé negativně vyjádřili k chystanému záměru depolymerizační linky nedaleko místního sídliště. Negativní postoj zaujala i Rada města. Její stanovisko na místě zopakoval starosta Šternberka Stanislav Orság. Jako nejvíce politováníhodné viděl zejména to, že představení záměru veřejnosti a diskuzi s občany musela uspořádat nezisková organizace a neuspořádal ji již dávno investor.

17.11.2017 Depolymerace plastů ve Šternberku

Dojděte se dozvědět více. V úterý 21.listopadu v kulturním domě ve Šternberku. Sejdeme se v 18:00 hodin.