Aktuální zprávy

6.3.2019 Přehrady je výhodnější zbořit než stavět ukazuje americký dokument

Srdečně Vás zveme na promítání filmu Return ofThe River. Snímek vypráví příběh o největším odstranění přehrad v dějinách, který se v současné době odehrává na řece Elwha ve státě Washington. Film ukazuje mimořádné společenské úsilí, aby se řeka vrátila k původnímu stavu a ukazuje nečekané vítězství ekologie nad průmyslem. Film Return ofThe River nabízí naději uprostřed všech dnešních ponurých zpráv o životním prostředí.

15.10.2018 DOPADY PŘEHRADY SKALIČKA NA LÁZNĚ TEPLICE NEJSOU ZŘEJMÉ

15. 10. 2018 Olomouc

 

Podle nejnovějších geologických výzkumů může přehrada se stálou vodní hladinou plánovaná na řece Bečvě trvale ovlivnit celé území Hranického krasu včetně Lázní Teplice nad Bečvou. Platforma Spojená Bečva proto zorganizovala seminář, kde budou sdíleny zkušenosti z míst plánovaných přehrad a zároveň bude podrobně rozebrán právě vliv přehrady na celý lázeňský komplex.

16.9.2018 Rozhovor: Realizace Šantovka Tower by byla dokladem selhání městské samosprávy

Rozhovor s architektem Davidem Helcelem z iniciativy Občané proti Šantovka Tower, která vznikla za účelem ochránit historické hodnoty Olomouce před plánovanou výškovou budovou Šantovka Tower. Po šesti letech sporů se zdá, že investor svůj záměr prosadí v nové verzi. David Helcel nám odpověděl na několik otázek.

4.9.2018 Střílení krkavců není veřejným zájmem

Myslivecký spolek Vinary požádal počátkem prázdnin o výjimku na odstřel krkavců na Přerovsku u obce Vinary. Záměr odstřelu ale byl podle názoru Hnutí DUHA Olomouc v rozporu se zákonem o ochraně přírody a krajiny, a proto společně s Moravským ornitologickým spolkem podali proti vydání výjimky námitky. Ty byly Krajským úřadem akceptovány a krkavec se tak střílet nebude.

31.8.2018 Výběrové řízení - koordinátor Jeseníky

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici Koordinátora monitoringu v Jeseníkách. Více na http://olomouc.hnutiduha.cz/vyberova-rizeni/

24.7.2018 Výběrové řízení na Ekoporadce

Přihlášky na email do 15.srpna - zástup za MD.

7.6.2018 „Chceme obnovit Tvarůžkovou cestu i s alejí“ říkají Olomoučané i Hněvotíňáci

Neředínský horizont a Hněvotín, kde se po více jak 300 let vyráběly tvarůžky v počtech tisíců kusů ročně – víte, co je spojuje? Tvarůžková cesta. K ní se vydalo asi 50 účastníků vycházky z Neředína k aleji směrem na Hněvotín. Účastníci nejvíce ocenili poklidné prostředí zeleně na Neředínském horizontu, veřejný třešňový sad a obdivovali staré topoly v aleji mezi Neředínem a Hněvotínem.

14.3.2018 I v parku můžete potkat ,,nosorožce“

Město Olomouc po dlouhé době přistupuje k rekonstrukci historických olomouckých parků. Rekonstrukci společně připravují nejen zahradní architekti a zástupci města, ale i skupina biologů pod hlavičkou Hnutí DUHA Olomouc.