Kácení lesa kvůli parkovišti je nepromyšlený krok

Vloženo: 21.4.2010, Typ: Tisková zpráva, Zdroj: Hnutí DUHA Olomouc, Vydáno: 21.4.2010

Se záměrem kácení lesa na Svatém Kopečku kvůli parkovišti, které Rada města Olomouce oznámila na včerejším zasedání, nesouhlasí olomoucká pobočka Hnutí DUHA.

 

Miroslav Kutal z Hnutí DUHA Olomouc řekl:

 

Kácení lesa na Svatém Kopečku považujeme za nedomyšlené a nezodpovědné. Radní představili plán zabetonovat další kus krajiny, aniž by se zamysleli nad rekreační a odpočinkovou funkcí lesa. Také kvůli lesu řada občanů na Kopeček jezdí. Přílišný nápor návštěvníků lze přece řešit podporou hromadné dopravy - pokud jsou autobusy přetížené, navýšit jejich frekvenci. A pokud jezdí poloprázdné, mohli by se radní inspirovat jinými městy. Například Valašské Meziříčí nabídlo minulé léto jeden měsíc hromadnou dopravu zdarma, čímž se podařilo automobilovou dopravu ve městě snížit [1]. Je to určitě elegantnější i levnější cesta než kácení lesa a stavba parkoviště. Hnutí DUHA proto požaduje, aby se nejdřív vyhodnotila možnost řešit přeplněného parkoviště podporou MHD."

 

[1] Jeden měsíc hromadné dopravy zdarma se ve Valašském Meziříčí osvědčil, viz např.: http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=642454