Archiv tiskových zpráv

15.10.2018 DOPADY PŘEHRADY SKALIČKA NA LÁZNĚ TEPLICE NEJSOU ZŘEJMÉ

15. 10. 2018 Olomouc

 

Podle nejnovějších geologických výzkumů může přehrada se stálou vodní hladinou plánovaná na řece Bečvě trvale ovlivnit celé území Hranického krasu včetně Lázní Teplice nad Bečvou. Platforma Spojená Bečva proto zorganizovala seminář, kde budou sdíleny zkušenosti z míst plánovaných přehrad a zároveň bude podrobně rozebrán právě vliv přehrady na celý lázeňský komplex.

4.9.2018 Střílení krkavců není veřejným zájmem

Myslivecký spolek Vinary požádal počátkem prázdnin o výjimku na odstřel krkavců na Přerovsku u obce Vinary. Záměr odstřelu ale byl podle názoru Hnutí DUHA Olomouc v rozporu se zákonem o ochraně přírody a krajiny, a proto společně s Moravským ornitologickým spolkem podali proti vydání výjimky námitky. Ty byly Krajským úřadem akceptovány a krkavec se tak střílet nebude.

31.8.2018 Výběrové řízení - koordinátor Jeseníky

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici Koordinátora monitoringu v Jeseníkách. Více na http://olomouc.hnutiduha.cz/vyberova-rizeni/

23.11.2017 Obyvatelé Šternberka nechtějí depolymerizační linku u sídliště

Při veřejném pojednání ve Šternberku se místní obyvatelé negativně vyjádřili k chystanému záměru depolymerizační linky nedaleko místního sídliště. Negativní postoj zaujala i Rada města. Její stanovisko na místě zopakoval starosta Šternberka Stanislav Orság. Jako nejvíce politováníhodné viděl zejména to, že představení záměru veřejnosti a diskuzi s občany musela uspořádat nezisková organizace a neuspořádal ji již dávno investor.

17.11.2017 Depolymerace plastů ve Šternberku

Dojděte se dozvědět více. V úterý 21.listopadu v kulturním domě ve Šternberku. Sejdeme se v 18:00 hodin.