Ekologická a environmentální knihovna

Knihovna s environmentální a ekologickou tématikou se nachází v prostorách ekoporadny Hnutí DUHA Olomouc. Je otevřená pro širokou veřejnost a zdarma půjčuje nabízené tituly a časopisy v hodinách ekoporadny. Vybrat si zde můžete celkem z více než 850 titulů knih (ve 20 kategoriích), školních učebnic, příruček, sborníků a publikací. Součástí knihovny je i menší počet multimediálních nosičů (VHS, CD, DVD) a několik titulů časopisů (Sedmá generace, Ochrana přírody ad.), které si lze zapůjčit stejně jako knihy. S výpůjčním knihovním řádem se můžete seznámit v Ekoporadně na těchto stránkách.

Z čeho si můžete vybrat? Hloubavé duše jistě sáhnou do kategorie Společenské vědy nebo Společnost a životní prostředí, kde lze vybírat ze sociologických, filozofických, ekonomických a environmentalistických knih a knih o trvale udržitelném rozvoji a globálních problémech. Nejen milovníkům přírody jsou určeny kategorie Šelmy, Přírodní vědy a Příroda, kde naleznou čtivo o velkých šelmách, ekologii, biologii, lesním hospodaření, chráněných oblastech a místopisné informace. Technické a vědecké znalosti můžete načerpat z knih v kategoriích Voda a vodní hospodářství, Ovzduší a klima, Odpady, Energetika, Chemické látky a toxikologie a Doprava a urbanizace. Nejvíc titulů se nachází v kategorii Zemědělství, kde se krom informací o ekologickém zemědělství můžete dozvědět vše o biopotravinách. Sekce Právo a politika, Ekologická a environmentální výchova a vzdělávání a Neziskové organizace a veřejnost není určena jen ekologickým aktivistům a aktivistkám, ale jistě si zde vybere i laik. O tom jak žít skromně a s lehčím svědomím se dozvíte z titulů v kategoriích Zelená domácnost a alternativní medicína a Práva zvířat a vegetariánství. Nechybí ani slušná dávka Cizojazyčné literatury a pokud si budete chtít odpočinout tak vám doporučíme Beletrii a Poezii.

Knihovna je průběžně doplňována o další zajímavé tituly. Pokud máte dojem, že nějaká zásadní kniha z environmentální a ekologické oblasti v naší knihovně chybí, neváhejte nás na to upozornit, budeme jedině rádi. Těšíme se na vaši návštěvu.