Připojujeme se k petici za zachování zahrádek a zeleně v Olomouci

Vloženo: 14.10.2021, Typ: Jiné, Vydáno: 14.10.2021

Spolek „Zahrádky Hejčín“ uvítá pomoc při sběru podpisů proti plánované likvidaci části zahrádek a navazujícího pásu zeleně na ulici Na Trati. Zdejší obyvatelé a zahrádkáři se obávají, že by mohlo dojít k další zástavbě zbývajících zelených ploch. Městská část by tak přišla o nedílnou součást svého městského koloritu, který patří ke každodennímu životu místních obyvatel.

Zahrádky Hejčín

Správa železnic s.p.  nabídla městu Olomouc k odkupu dva své pozemky ležící podél ulice Na Trati v Hejčíně. V jednom případě se jedná o 800 metrů dlouhý pás vedoucí podél železniční trati o výměře 8446 m2a v případě druhém o pozemek s výměrou 515 m2. Nabídku odkupu ale zamítla Rada města Olomouce na svém zasedání v květnu tohoto roku. Pozemky tak budou nabídnuty k prodeji do veřejné soutěže. Není jisté, jaký by byl osud zahrádek a doprovodné zeleně, pokud se ocitnou v rukách developerů. Místní obyvatelé proto žádají město Olomouc o odkup předmětných pozemků, a zavedení takových opatření, která následně ochrání pozemky před zastavěním.

Vyplněné petiční archy lze zaslat na adresu zástupkyně petičního výboru: Mgr. Dagmar Beníková, Legionářská 797/3, 779 00 Olomouc, nebo osobně v sídle spolku Zahrádky Hejčín z.s. na též adrese.

PETICE KE STAŽENÍ ZDE

 

Zahrádky Hejčín

DALŠÍ ODKAZY

https://www.hanackyvecernik.cz/zpravy/olomouc/chysta-se-prodej-pozemku-ul-na-trati-zahradkari-chystaji-petici

https://olomoucka.drbna.cz/z-kraje/olomoucko/23167-zahradkarske-kolonii-v-olomouci-hrozi-zanik-lide-podepisuji-petici.html

https://hnutispolecne.cz/blog/podporujeme-zachovani-zelene-v-oblasti-podel-ulice-na-trati